Kolejny tom serii wydawniczej „Wybrane zagadnienia z glotto- i translodydaktyki” pod red. naukową: dr. hab. prof. UP Artura Dariusza Kubackiego oraz dr Katarzyny Sowy-Baci

Zachecamy do zapoznania się z 3. tomem serii wydawniczej „Wybrane zagadnienia z glotto- i translodydaktyki” pod red. naukową: dr. hab. prof. UP Artura Dariusza Kubackiego oraz dr Katarzyny Sowy-Baci, który wkrótce ukaże sie nakładem Wydawnictwa Naukowego UP.

Wybrane zagadnienia z glotto- i translodydaktyki 3

Artur Dariusz Kubacki, Katarzyna Sowa-Bacia (red.)

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego, Kraków 2022, s. 203

Zakres tematyczny poszczególnych rozdziałów to:

1. Kompetencja polonistyczna studentów przekładoznawstwa (Jan Gościński)
  2. O nieprzekładalności tekstów prawniczych z perspektywy translodydaktyka (Artur Dariusz Kubacki)
  3. Ograniczenia słowników książkowych w przekładzie frazeologizmów prawniczych niemieckich wyroków karnych a egzamin na tłumacza przysięgłego (Justyna Sekuła)
  4. Gdy paliczek dystalny staje się końcem członka…– kilka uwag na temat rozwijania kompetencji tłumaczenia dokumentacji medycznej (Magdalena Łomzik)
  5. E-learning w kształceniu kandydatów na tłumaczy przysięgłych w Polsce (Beata Podlaska)
  6. Złożone frazy nominalne jako problem translacyjny (Marek Gładysz)
  7. Ku źródłom słowotwórstwa złożonych rzeczowników polskich i niemieckich (Sebastian Dusza)
  8. Zadania mediacyjne na zajęciach języka obcego z praktycznego punktu widzenia (Marta Zachariasz-Janik)
  9. Tutoring i jego wpływ na emocjonalne efekty uczenia: studium przypadku uczelni wyższej (Monika Łodej)
  10. Podstawowe zapisy tomu uzupełniającego Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego i ich konsekwencje dla nauczania języka niemieckiego jako obcego (Renata Czaplikowska)