Zaproszenie Goethe-Institut w Krakowie

Szanowni Państwo,

chciałabym Państwa bardzo gorąco zaprosić na pierwsze spotkanie w nowym cyklu „Spotkania literatury i muzyki. Pięć rozmów o pisarzach i kompozytorach”, którego pomysłodawcą jest prof. Piotr de Bończa Bukowski.

Cykl poświęcony związkom literatury i muzyki rozpoczynamy za tydzień w czwartek, 28.04.2022 o godz. 18.30 w siedzibie Goethe-Institut w Krakowie, ul. Podgórska 34, rozmową o Clarze i Robercie Schumannach.

Punktem wyjścia do rozmowy o ich życiu i twórczości będą: powieść biograficzna Petera Härtlinga „Cienie Schumanna” oraz sztuka teatralna Elfriede Jelinek „Clara S.” Z tymi wizjami literackimi skonfrontowany zostanie obraz muzyki Clary i Roberta Schumannów, widzianej okiem Agaty Hołdyk, pianistki, która obecnie pracuje nad płytą z utworami Clary Schumann oraz refleksje Antoniego Libery, pisarza, tłumacza, reżysera teatralnego, autora m.in. powieści „Madame” oraz noweli „Toccata C-dur: utwór na całe życie”. Rozmowę z gośćmi poprowadzi Piotr de Bończa Bukowski.

Niestety mimo zapowiedzi w spotkaniu nie weźmie udziału Sława Lisiecka, autorka w.w.przekładów.

Po rozmowie zapraszamy na krótki koncert fortepianowy Agaty Hołdyk, która wykona następujące utwory:

1. Clara Schumann – Ballada op. 6 nr 4

2. Robert Schumann – wybrane części z Karnawału op. 9:

• Chiarina
  • Chopin
  • Estrella

3. Caprice a la Bolero op. 5 nr 2

Program całego cyklu oraz więcej informacji o gościach najbliższego spotkania „Muzyka, miłość i melancholia: o Robercie i Clarze Schumannach” można znaleźć na naszej stronie interetowej: Spotkania literatury i muzyki – Goethe-Institut Polen

Gorąco zapraszam i pozdrawiam serdecznie

Elżbieta Jeleń

Kierowniczka Działu Informacja i Biblioteka