Wydarzenia cykliczne

Tydzień Kina Niemieckiego

Członkowie Koła Naukowego Germanistów co roku biorą uczestniczą w Tygodniu Filmu Niemieckiego, w ramach którego można obejrzeć wiele bardzo dobrych produkcji kina niemieckiego. Trudno wyobrazić sobie przyjemniejszą formę nauki języka i jednoczesne poznawanie kultury i historii danego kraju.

Forum Kół Naukowych

Od roku 2020 Koło Naukowe Germanistów  jest wpisane do bazy kół naukowych (Forum Kół Naukowych), prowadzonej przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki temu członkowie koła mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach przygotowanych specjalnie dla kół naukowych oraz są na bieżąco informowani o ogłaszanych konkursach studenckich.

Dzień otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Członkowie Koła Naukowego Germanistów co roku aktywnie biorą udział w dniu otwartym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, zachęcając kandydatów do wyboru studiów na kierunku filologia germańska i organizując atrakcje dodatkowe, takie jak np. quizy, konkursy, warsztaty.